Unie enologů České republiky
info@unieenologu.cz

UE spolupořadatelem Oenofora 2016

oenoforum2016

Blíží se jubilejní X. ročník prestižní soutěže Oenoforum – Czech International Wine Competition. Jedná se o v současnosti jedinou světovou soutěž vín pod patronátem Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví OIV se sídlem v Paříži, která se koná na území ČR.

První den Oenofora, ve středu 20. 4. 2016, proběhne v prostorách zámku v Lednici Mezinárodní odborná vinařská konference. Tématem letošní konference budou: Praktické příklady enologických cest k velkým vínům. Přednášky povedou francouzský enolog Philippe Ricoux a dva ze zakládajích členů Unie enologů – doc. Ing. Mojmír Baroň, PhD. a Ing. Petr Ptáček.

Ve dnech 21. -22. 4. se ve stejných prostorách bude odehrávat samotná soutěž Oenoforum. Pořadatelem je Svaz vinařů ČR ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Unií enologů ČR. Komise degustátorů tvoří přední světoví degustátoři, představitelé OIV, UIOE (Mezinárodní unie enologů) a nejlepší hodnotitelé z České republiky (zastoupeny členy Unie enologů ČR) a Slovenska.Top 50 vín Oenofora bude v rámci bonusu prezentováno v samostatné expozici na veletrhu Wine Prague koncem května.

Kompletní informace, statut soutěže a přihlašovací rozhraní naleznete na stránkách www.oenoforum.cz.

Tento web používá technická cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.

Souhlasím